Alex Richter Sifu Szeminárium

Decemberben iskolánkba látogatott a híres New York-i főinstruktor Alex Richter Sifu. A mestert, iskolánk vezetőivel kötött barátságának köszönhetően üdvözölhettük itt Szegeden, egy technikai workshop keretein belül. Nagy megtiszteltetés volt ez számunkra, hiszen rendkívül nagy tudású mester.Harcművészetekkel 8 éves kora óta foglalkozik, a Wing Tsun kung-fu-t 27 éve gyakorolja, és 18 éve tanítja. A nemzetközi rendezvényen jelen voltak az andocsi, váci és lengyel társiskoláink is, így az oktatás angol nyelven folyt, viszont iskolánk mestere 10 nyelven beszél, így a hallottak megértése senkinek nem okozott gondot. Az edzésen lehetősége volt újat tanulni a teljesen kezdőknek és a már évek óta gyakorló diákoknak egyaránt. A különböző technikák mellett olyan gyakorlatok tanulhattunk, amik segítenek erősíteni ízületeinket és növelni, azok mozgástartományát. Egy rendkívül nyugodt, vidám, nagy tudású, tiszteletre méltó embert ismerhettünk meg, aki nem félt időnként megnevettetni minket humoros hasonlataival vagy egy-egy szórakoztató anekdotával élete korábbi szakaszaiból. Hitelesen tudott mesélni a stílus legnagyobb mestereiről, hiszen ő maga is edzett velük, viszont mindenkire egyenragú edzőtársként tekintett. A rendezvény sikerét és jó hangulatát fémjelzi az is, hogy idén újra Magyarországra fog érkezni Alex Richter Sifu, hogy egy újabb hétvégén tanulhassunk tőle a Wing Tsun kung-furól.